1 / 34

Pepo Hostel

Tel Aviv, Israel

I Tel Aviv (Kerem HaTeimanim)



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Kaffebryggare
Säkerhetsbox
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Frys

Pepo Hostel ligger centralt i Tel Aviv, en tio minuters bilresa från både Gordon-stranden och Ben Yehuda Street. Detta vandrarhem ligger 0,6 km från Rubin Museum och 0,7 km från Charles Clore Garden. Känn dig som hemma i ett av de 4 luftkonditionerade rummen med mikrovågsugn. Laga din egen mat i det delade/gemensamma köket. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Badrummen har dusch med regndusch. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Carmelmarknaden - 0,1 km
Ben Yehuda Street - 0,3 km
Nachalat Binyamin Pedestrian Shopping Center - 0,3 km
Shenkin Street - 0,4 km
Nachalat Benyamins hantverksmässa - 0,4 km
Geulas strand - 0,5 km
Rubin Museum - 0,6 km
Banana Beach - 0,6 km
Tel Aviv Stock Exchange Building - 0,6 km
Turistinformation - 0,7 km
Shalom Meir-tornet - 0,7 km
Charles Clore Garden - 0,7 km
Great Synagogue - 0,7 km
Jerusalem strand - 0,9 km
Rothschild Boulevard - 0,9 km

Den största flygplatsen i närheten är Tel Aviv (TLV-Ben Gurion) - 24,2 km

Gäster har tillgång till bland annat expressutcheckning, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. När du vill äta något på detta vandrarhem, kan du välja mellan deras restaurang och deras kafé. Mingla med andra gäster - här erbjuds alla gäster gratis mottagning dagligen. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Lokal frukost serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 11.00.

Du ska betala följande avgifter på boendet:

  • Du kan behöva betala följande kostnader på boendet: israelisk moms (17 %). Utländska resenärer som visar upp ett giltigt pass och turistvisum kan slippa betala moms (17 %).

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för lokal frukost: ILS 39 per person (ungefärligt pris)
  • En avgift tas ut för sen utcheckning

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Barn som är 17 år och yngre är inte tillåtna.

Karta över Pepo Hostel

Adress

Pepo Hostel

32 Haim Havshush

6560776

Tel Aviv, Israel

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.